Frankowicze nie mogą domagać się od banku zmiany przeliczania kredytów już spłaconych. Osoby, które czują się pokrzywdzone warunkami kredytu, mogą podpisywać aneksy do umów, dotyczące przyszłych rat – orzekł Sąd Najwyższy.

Sąd Najwyższy 19 marca br. oddalił skargę kasacyjną powodów. Jak wyjaśniał orzeczenie sędzia Jacek Grela słusznie Sąd Apelacyjny stwierdził, że skarżący nie mają interesu prawnego, gdyż ustawa – prawo bankowe nie obejmowała spłaconych rat, ale przyszłe części kredytu. Co do spłaconych – były zastosowane konkretne klauzule, i w ten sposób usunięto ich niejasność. Czy były te przeliczniki sprawiedliwe, to jest inna sprawa. Obecnie nie ma możliwości usunięcia niedozwolonych klauzul, dotyczących spłaconych rat kredytu.

Jednak osoby, które czują się pokrzywdzone warunkami kredytu, mogą podpisywać z bankiem aneksy do umowy, dotyczące przyszłych spłat.

SN jednak nie ocenia jakości tych przeliczeń walutowych.

Sygnatura akt IV CSK 362/14, wyrok z 19 marca 2015 r.

 

SĄD NAJWYŻSZY: NIE OCENIAMY JAKOŚCI PRZELICZEŃ KREDYTÓW WALUTOWYCH

29 stycznia 2017

tel. 794 470 000

UMÓW ROZMOWĘ

sekretariat@kancelariaklonowski.pl    

Media Społecznościowe

Projekt i realizacja SPECTRUM-MARKETING | 2020 | Polityka prywatności

Kancelaria Klonowski

Pomorska Filia w Tczewie

ul. Jarosława Dąbrowskiego 21/1
83-110 Tczew – Stare Miasto

Infolinia: 801 009 503
tel. (+48) 22 398 77 11

e-mail: sekretariat@kancelariaklonowski.pl

Kancelaria Klonowski to marka należąca do Radosława Klonowskiego i Międzynarodowej Kancelarii Klonowski i Wspólnicy Sp. z o.o., to zespół prawników, radców prawnych, adwokatów, pełnomocników dla klientów indywidualnych oraz firm i instytucji publicznych. Prawdopodobnie najlepsi prawnicy w woj. pomorskim. Kompleksowe wsparcie w obsłudze prawnej, odszkodowaniach, windykacji, prawie cywilnych, handlowym oraz procesowym.

Zakres usług: