ODSZKODOWANIE ZA PRZESYŁ I PAS EKSPLOATACYJNY

Zapraszamy do kontaktu w zakresie odszkodowań za przesył i pas eksploatacyjny.

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu od 10:00 do 18:00 pod tel. 794 470 000 oraz 24h/7 pod mailem.

Opisz nam swoją sprawę, a skontaktujemy się najszybciej jak to możliwe.

Jak wskazuje orzecznictwo „przy ustaleniu wynagrodzenia zasadnicze znaczenie mają okoliczności związane z zakresem posiadania i stopniem ograniczenia właściciela w wykonywaniu przez niego prawa własności. Problemem jest natomiast, czy do zakresu posiadania należy zaliczyć tylko powierzchnię zajętą wyłącznie pod urządzenia przesyłowe, czy również strefę ochronną wynikającą z przepisów administracyjnych, a mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa. W orzecznictwie nie budziło do tej pory wątpliwości, że istnienie strefy ochronnej jest elementem ograniczenia prawa własności, a tym samym elementem służebności i posiadania w zakresie służebności (por. uchwały Sądu Najwyższego: z dnia 8 września 2011 r., III CZP 43/11, OSNC 2013/2/18 i z dnia 17 czerwca 2005 r., III CZP 29/05,

Jeżeli pas służebności przesyłu będzie ustawiony jedynie do rzutu poziomego przewodów elektrycznych to nie powinien on kolidować z użytkowaniem właściciela nieruchomości.

„Pas służebności musi uwzględniać wszelkie zdarzenia faktyczne, które mogą nastąpić w przyszłości, nawet w bardzo odległej, w tym potrzebę remontów, modernizacji i konserwacji sieci, jak i ewentualną zabudowę działki. Pas służebności przesyłu to obszar ujemnego oddziaływania na zakres prawa własności do nieruchomości urządzeń czyli ograniczenie w korzystaniu z tego pasa.” (por. wyrok Sądu Okręgowego w Legnicy – II Wydział Cywilny Odwoławczy z dnia 13 marca 2014 r., II Ca 813/13

Natomiast, jeżeli tak  się nie dzieje, właściciel działki zobowiązany jest do udania się do adwokata a ten zobowiązany jest do wszczęcia procedury odszkodowawczej.

Mamy takie prawo chodź nie każdy o nim wie i nie każdy z niego korzysta.

W tym przypadku widać jak nieoceniona jest pomoc prawnika.

Zapraszamy! Porozmawiajmy o Twojej sprawie!

Imię i nazwisko
Telefon
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

tel. 794 470 000

UMÓW ROZMOWĘ

sekretariat@kancelariaklonowski.pl    

Media Społecznościowe

Projekt i realizacja SPECTRUM-MARKETING | 2020 | Polityka prywatności

Kancelaria Klonowski

Pomorska Filia w Tczewie

ul. Jarosława Dąbrowskiego 21/1
83-110 Tczew – Stare Miasto

Infolinia: 801 009 503
tel. (+48) 22 398 77 11

e-mail: sekretariat@kancelariaklonowski.pl

Kancelaria Klonowski to marka należąca do Radosława Klonowskiego i Międzynarodowej Kancelarii Klonowski i Wspólnicy Sp. z o.o., to zespół prawników, radców prawnych, adwokatów, pełnomocników dla klientów indywidualnych oraz firm i instytucji publicznych. Prawdopodobnie najlepsi prawnicy w woj. pomorskim. Kompleksowe wsparcie w obsłudze prawnej, odszkodowaniach, windykacji, prawie cywilnych, handlowym oraz procesowym.

Zakres usług: